o Naszej Pasiece

Edmund Jarnot – Mistrz Pszczelarski:

letnie

Moja przygoda z pszczołami zaczęła się w 1983 roku. Pierwsze doświadczenia zdobywałem pod okiem, już nieżyjącego przyjaciela rodziny. On też pomógł mi przy wyborze i zakupie pszczół wraz z ulami. Wprowadził mnie w szeregi członków koła, do którego nadal należę. Pszczoły to moje hobby, a nie konieczność zawodowa. Z uli pozyskuję nie tylko miód, ale i inne produkty, takie jak pyłek kwiatowy, propolis, wosk i mleczko pszczele. Na własne potrzeby hoduję też matki pszczele. Największą przyjemnością dla mnie jest praca w pasiece. A najbardziej, to pochylenie się nad otwartym ulem i oddychanie płynącym z niego powietrzem… Myślę, że żadna apteka nie ma lepszego lekarstwa płynącego z natury. Posiadam ul tak zwany inhalacyjny, nad którym można się pochylić i zaczerpnąć w płuca płynące dobro natury. Ul ten jest prezentowany na różnych wystawach, nie tylko pszczelarskich i każdy zainteresowany może skorzystać z takiej inhalacji. Zachęcam wszystkich do spożywania produktów pszczelich, ponieważ to, co pszczółki produkują w ulach, to są skarby, których nie da się niczym zastąpić. Wiem coś o tym ja i moja rodzina, która, na co dzień korzysta z tych dobrodziejstw natury.

Dyplom mistrza w zawodzie pszczelarza, uzyskałem w 2007 roku.

Pozdrawiam pszczelarzy i tych, którzy rozkoszują się miodem i innymi produktami pszczelimi.

Pasieka prowadzona jest pod nadzorem Powiatowego Lekarza Weterynarii i posiada pozwolenie do sprzedaży bezpośredniej produktów pszczelich.

 pasieka zima

 

 

 

 

 

 

Wszystkim zainteresowanym naszymi produktami oraz sprzętem pszczelarskim, jak również osobom, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z pszczelarstwem chętnie służymy naszym wieloletnim doświadczeniem, pomocą i poradą.


Prowadzimy również internetową sprzedaż detaliczną leków OTC dla zwierząt.